Opony – gdzie nabyć?

Posiadanie pojazdu to trudna rzecz. Trzeba dbać o jego kondycję, by jazda była wygodna i bezpieczna. Fundamentalne są oczywiście badania silnika, hamulców i innych elementów, jednak praktyka wskazała, że najważniejszym elementem są opony. Należy zawsze pamiętać, by zakładać modele ogumienia, które pasują do trwającej pory roku, typu oraz wielkości samochodu.

Samochód, opony

Autor: iStock
Źródło: iStock
Wielkie pojazdy, które zbudowane są do przewozu ciężkich produktów na spore dystanse, wymagają założenia takiego dobrego osprzętu, jak opony dostawcze. Charakteryzują się one niezłymi parametrami – są solidniejsze niż klasyczne opony, mają większe wymiary i mogą obsłużyć większy nacisk.

Opony terenowe są oferowane dla aut, które poruszają się po trudnych warunkach. Muszą być zakładane w samochodach startujących w arcytrudnych wyścigach terenowych. Dobre opony teropony (hurtownia opon ciężarowych) pozwalają na jazdę nawet po miękkich trasach. W ofercie zobaczysz dużo różnych gatunków takiego ogumienia. Inne opony terenowe zakłada się, gdy pojazd ma poruszać się po piasku, inne opony terenowe, kiedy na drodze będzie sporo błotnistych barier. O ile nie planujesz startu w rajdach i lubisz wycieczki po utwardzonych drogach, wybierz opony osobowe.

Opony osobowe, jak sama nazwa wskazuje, zakłada się w normalnych samochodach, które są skonstruowane do poruszania się po twardych powierzchniach. Opony osobowe są najczęściej mocne, lecz nie muszą wytrzymywać takiej wagi, jak w przypadku opon do ciężarówek. Kluczowym parametrem, jaki mają opony osobowe, jest naturalnie przyczepność. Dobre opony osobowe powinny perfekcyjnie trzymać się szosy, tak aby podróż nawet w najgorszym deszczu była bezpieczna dla kierowcy i pasażerów auta. Trzeba mieć na uwadze, że opony osobowe są dostępne w 2 powszechnych gatunkach – na porę letnią i trudne, zimowe dni. Każdy posiadacz samochodu, który ceni swoje życie, zawsze musi posiadać założone prawidłowe opony osobowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*