Czym jest wspólnota mieszkaniowa i w jaki sposób zarządza się nieruchomością wspólną?

Wspólnota mieszkaniowa jest tworzona poprzez wszelkich właścicieli, jakich lokale znajdują się w składzie scharakteryzowanej posiadłości. Wspólnota mieszkaniowa powstaje z mocy prawa, wobec tego nie jest potrzebna żadna umowa albo uchwała między właścicielami. W dzisiejszych czasach wyróżniamy małą i ogromną wspólnotę mieszkaniową. Jeżeli liczba lokali w nieruchomości jest mniejsza aniżeli siedem, wtedy mamy do czynienia z drobną wspólnotą mieszkaniową. Jeżeli jest większa niż siedem, wtenczas powiadamy już o pokaźnej wspólnocie mieszkaniowej.

Mieszkania

Źródło: http://www.flickr.com
Zarządzanie posiadłością wspólną może być określone przez właścicieli lokali, niezależnie od tego czy mamy do czynienia z małą wspólnotą mieszkaniową bądź również z ogromną. Właściciele mogą w tym celu przyrządzić umowę, w której znajdą się wyznaczone, ustalone zasady dotyczące zarządzania wspólnotą mieszkaniową. Właściciele lokali zdołają określić sposób zarządzania posiadłością, na przykład polecić zarząd osobie prawnej lub fizycznej. Uchwały właścicieli lokali są podejmowane na zebraniach lub poprzez podmiotowe zbieranie głosów.

Takie zebranie zwołuje zarządca i musi odbywać się ono choć raz w roku. Na zebraniach wolno poruszać mnóstwo rozmaitych kwestii dotyczących posiadłości, na przykład ustalanie opłat na pokrycie kosztów zarządu, skontrolowanie pracy zarządu albo zarządcy i niemało innych.

Masa firm oferuje dziś doświadczone i fachowe zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi z Wrocławia, Torunia, Szczecina i innych miast. Firmy takie mają uprawnienia i licencje do zarządzania nieruchomościami, oferują całościową obsługę finansowo-księgową, prawną i formalno-prawną. Zajmują się doświadczoną realizacją celów właścicieli posiadłości oraz dążą do podniesienia walorów użytkowych danej nieruchomości oraz jej wartości kapitałowej.

Multum osób chętnie korzysta z takich usług, dzięki temu nie muszą samodzielnie zajmować się sprawami związanymi z zarządzaniem nieruchomości.

Jeżeli poszukujesz najatrakcyjniejszej obecnie propozycji w sieci, spójrz na portal a bez wątpliwości tu ją od razu zauważysz i z chęcią ją wybierzesz.

Jak już napomknęliśmy pierwej, zarząd wolno polecić osobie fizycznej czy też prawnej, a więc też firmie, jaka zajmuje się fachowym zarządzaniem wspólnotami mieszkaniowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*