Na czym polega odprawa celna na lotnisku i w jaki sposób się do niej odpowiednio przygotować?

Pierwsza w życiu podróż lotnicza to bez wątpienia stresujące wydarzenie. Zespół terminali chętnie podpowie jak pasażerom przejść przez odprawę oraz rozwieje wszelkie obawy. Niemal 20 mln osób skorzystało w minionym roku z oferty polskich terminali. Transport lotniczy w naszym kraju to nie tylko podróże międzynarodowe, ale także połączenia między największymi ośrodkami miejskimi.

Transport samolotowy

Autor: Roel Hemkes
Źródło: http://www.flickr.com
Bez względu na rodzaj wyprawy, każdy podróżujący musi przejść takie same kroki procedury. Odprawa celna to najważniejszy krok przygotowań do rejsu. Tylko w samym porcie lotniczym imienia Chopina w stolicy znajduje się ponad sto stanowisk do odprawy. Na terenie portu lotniczego umieszczone są tablice z informacjami. Podróżni mogą przeczytać na nich informację, do jakich punktów powinni się wybrać klienci danych firm lub rejsów. Wiadomości udzielają też punkty informacyjne. Infolinie telefoniczne działają 24 godziny przez całą dobę – klik!.

W czasie odprawy celnej, zespół terminala sprawdza dokumenty podróżującego – jego paszport , zależnie wizę, jeżeli jest niezbędna plus bilet lub potwierdzenie rezerwacji siedzenia w samolocie. Podróżny dostaje kartę pokładową oraz poświadczenie oddania torby. Karta pokładowa to podstawowy dokument, który zagwarantuje wejście do samolotu. Przed startem, pasażer może jeszcze korzystać z kolejnej korzyści – zrobić zakupy w części bez cła.

Transport lotniczy zwłaszcza dynamicznie rozrasta się w całej Europie. Również nasz kraj ma powody do dumy. Powstają kolejne połączenia i lotniska, a polski transport (taxi dla firm Poznań) lotniczy rokrocznie rośnie aż o piętnaście proc. Pierwszy lot to naturalnie stresujące przeżycie, ale warto nie zapominać, że odprawa celna przeprowadzana jest sprawnie, a obsługa portu z chęcią odpowie na wszystkie pytania. Informacje zamieszczane są na tablicach, a w razie pytań śmiało można dzwonić pod numer infolinii. Szczegółowe dane można także znaleźć na stronie internetowej lotniska, z którego mamy zamiar skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*