W jakim miejscu można najsensowniej spędzić niepracujące dni z z pociechą?

Małe dzieci nie są zbyt wymagającymi turystami, jeśli chodzi o wybór celu podróży. Czasami wystarczy nawet wyjazd do lasu lub na łąkę. Trochę świeżego powietrza i bezpieczne miejsce do zabawy gwarantują udaną pierwszą wycieczkę z naszym smykiem. Malowniczych regionów w naszym kraju nie brakuje. Polska na weekend to często znacznie ciekawszy pomysł, niż droga podróż za granicę.

Zabawka dla niemowlaka

Autor: Liz
Źródło: http://www.flickr.com

Wspólne wycieczki uczą dzieci cieszyć się światem. Maluchy, podobnie jak dorośli, mogą odetchnąć od hałasu miasta, nawiązać lepszy kontakt z otaczającą nas przyrodą. Weekendowa eskapada buduje więzi rodzinne i sprzyja przełamaniu codziennej rutyny. Maluch również dowiaduje się, że świat to warte poznania miejsce, a więc warto spacerować, aby je lepiej poznać. Aby jednak wyjazd przebiegł zgodnie z planem i pozostawił miłe wspomnienia, powinno się do niego sumiennie przygotować.

Podróżowanie z kilkumiesięcznym dzieckiem wcale nie musi być kłopotliwe. Maluch w wieku od 2 do 7 miesięcy to najwdzięczniejszy towarzysz podróży. Równie dobrze możesz z nim przechadzać się po plaży czy zwiedzać miasto. Można więc pojechać samochodem do Gdańska na weekend lub polecieć do Londynu, korzystając z faktu, że niemowlaki latają za darmo. Warto mieć na uwadze, że jeśli czeka nas kilka godzin jazdy autem, należy wyjechać późnym wieczorem. W przypadku krótszej wycieczki, wyjazd w porze drzemki dziecka będzie najrozsądniejszym rozwiązaniem.W drodze trzeba robić regularne przerwy, najlepiej co godzinę. Wtedy mamy czas na bezstresowe przewijanie i karmienie dziecka.

Noclegi w całej Polsce można zarezerwować na każdym portalu, który dysponuje odpowiednią bazą noclegową (dużo miejsc). Wybrane serwisy często oferują też atrakcyjne promocje, warto więc zaplanować wyjazd z większym wyprzedzeniem. Niekiedy przed podróżą trzeba zakupić dodatkowe akcesoria do transportowania naszego małego podróżnika. Szczególnie na terenach górskich nie wszędzie da się dojechać wózkiem. W takim wypadku można kupić nosidełko lub chustę. Oprócz świeżego prowiantu, dobrze jest spakować podręczny zestaw wycieczkowy w postaci kremu przeciwsłonecznego, chusteczek nawilżających, poręcznego kocyka. Pamiętajmy, że od powodzenia naszej wyprawy wyprawy w Tatry wiele jednak zależy od tego, jak będziemy do niej przygotowani.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*