W jaki sposób samodzielnie dokonać wyceny nieruchomości? Na jakie rzeczy należy zwracać uwagę?

Dostajemy mieszkanie w spadku po rodzinie w Warszawie, pewnie to czysto hipotetyczna sytuacja, natomiast dużo ludzi doświadcza czegoś takiego. Na początku jest radość. Cieszymy się z tego stanu rzeczy, natomiast często po jakimś czasie chcemy sprzedać taki dom. Wtedy właśnie zastanawiamy się ile tak naprawdę może kosztować to mieszkanie. Jak dokonać wyceny takiego lokum? Rzecz jasna możemy pójść do specjalistą z prośbą o wycenę, jednak to na pewno nie jest darmowa usługa. Czemu nie spróbować samemu oszacować ceny domu.

budynek mieszkalny

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Jest parę dobrych jak również sprawdzonych rad, jakie na pewno pomogą nam znaleźć odpowiedź na nasze pytania. Tym bardziej kiedy nie mamy noża na gardle i nie śpieszymy ze sprzedażą można spokojnie spróbować dokonać wyceny samemu. Trzeba pamiętać o jednej rzeczy. (na blogu autora) Wartość nieruchomości to jedno, natomiast kwota za jaką możemy ją sprzedać to inna rzecz. Należy zwrócić uwagę na różne rzeczy. Między innymi na to jak przedstawia się sytuacja na rynku. Sprawdzić trzeba podaż na nieruchomości. Trendy mają to do siebie, iż zmieniają się.

Podaż raz rośnie, raz maleje, jeszcze innym razem przejawia niezmienną tendencję. Ważne jest aby obserwować tego typu przemiany. W takim wypadku możemy na przykład przewidzieć, iż jeżeli obecnie ceny domów są naprawdę niskie, a nam nie jest spieszno ze sprzedażą to może warto poczekać jakiś czas na zmianę trendów na rynku. Może się okazać, że bardzo dobrze na tym wyjdziemy. Wycena wycena domu mieszkań do sprzedaży to dosyć duża ilość czasu spędzonego na poszukiwaniach w internecie, który na pewno zwróci się nam. (Rzeczoznawca majątkowy Wrocław) Należy porównać jak wyglądają ceny nieruchomości sprzedanych w najbliższej okolicy. Muszą to być tego typu obiekty, które są jak najbardziej podobne do naszej nieruchomości. W dużym mieście jak Warszawa, raczej nie będzie z tym dużego problemu.

Bez wątpienia znajdziemy dużo ogłoszeń. Należy spojrzeć z dużą dozą obiektywizmu na całą kwestię, gdyż często mamy tendencję do przeceniania własnych rzeczy. Wydaje nam się, że są w pewien sposób lepsze, ładniej wyglądają itd. Tutaj jednak trzeba wykazać się obiektywną oceną stanu domu, cierpliwością oraz dokładnością. To tylko niektóre rady natomiast dobrze jest od nich rozpocząć próbę wyceny i zobaczyć czy będzie jakiś odzew. Jeśli nie, warto pomyśleć nad obniżką ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*