Co jest bardziej komfortowe do hotelowej łazienki? Wanna czy kabina prysznicowa? To może zależeć od tego czego tak naprawdę będziemy oczekiwać

Interesująca łazienka w pokoju hotelowym to dzisiaj jedno z najistotniejszych potrzeb, które z eguły dotyczą zakwaterowania w hotelu. Aktualnie każdy bywalec hotelu nie wyobraża sobie łazienki, która jest na korytarzu.

W jaki sposób płacimy za satysfakcję to chcemy mieć nie tylko łazienkę w pokoju, ale także w jak najlepszym komforcie. Aranżacja tego rodzaju pomieszczenia to bez wątpienia duże wyzwanie dla dekoratorów wnętrz, a jedną z znaczniejszych wątpliwości jest sprawa tego, co bardziej będzie sprawdzać się w tym miejscu: wanna czy kabina prysznicowa?

Wyposażenie łazienek hotelowych to w ogóle interesujący temat, ale na to czy będzie w niej wanna czy prysznic, duży wpływ ma wielkość tego pokoju.

Po przeczytaniu tego wpisu, polecam metalowe litery odmienne wiadomości na prezentowany wątek, które okażą się równie zajmujące.

W mniejszych hotelach, w których nie ma zbyt wiele miejsca, małe rozmiary łazienek mogą wymuszać na projektantach dobór kabin prysznicowych. Obiekty, które posiadają ogromna przestrzeń mogą zdecydować się na wanny. Wybrani robią tak, że jedną część pokojów wyposaża w wanny, drugą kabiny prysznicowe. Dzięki temu mamy szansę wybierać rozwiązanie, które jest dla nas najdogodniejsze.

łazienka

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass

Wyposażenie łazienki w hotelu to także styl oraz charakter hotelu. W bardziej zabytkowych hotelach zazwyczaj możemy znaleźć wanny, a łazienka wygląda tam bardziej jak kolejny pokój, z tym że kąpielowy. Z tego względu na pewno do historycznych wnętrz lepiej będą pasować wanny (zobacz tutaj). To jaka łazienka będzie na nas czekać jest zależne od wielu czynników, z kolei kabiny prysznicowe, jak i wanny mają swoje wady i zalety. Największą zaletą kabin prysznicowych jest niewielka powierzchnia, którą będą zajmowały. Kabina to jednak nie tylko oszczędność miejsca, ale także wody.

Mnóstwo osób może uważać również, że są one bardziej higieniczne niż wanny. Największa wada to taka, że nie zrelaksujemy się pod prysznicem, tak jak mamy na t szansę w wannie, a w końcu jak wypoczywamy w hotelu, to prawdopodobnie będziemy mieć na to ochotę. Co do wanien, to z pewnością będą zajmować bardzo dużo miejsca, zaś ich najbliższe otoczenie potrzebuje staranniejszej aranżacji. Równocześnie, wiele osób woli wanny, gdyż można się w nich wspaniale zrelaksować, a więc oferują to, czego nie może zapewnić prysznic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*