Jakie kwestie dobrze jest sprawdzić, decydując się na firmę, która trudni się wywozem odpadów oraz gruzu?

W każdym domu oraz w zakładzie przemysłowym codziennie wytwarzają się odpady, których trzeba się w jakiś sposób pozbyć. Na osiedlach mieszkalnych o tego typu kwestie troszczą się spółdzielnie mieszkaniowe, w swojej firmie zaś musimy wyszukać właściwy zakład, który zajmie się tym zadaniem. Odpady przemysłowe powinny być wywożone przez specjalną ekipę, jaka w dozwolony sposób je unieszkodliwi i usunie.

Co mieć na względzie, poszukując specjalisty w wywożeniu odpadów?

Po pierwsze wymagane są pozwolenia na prowadzenie niniejszej działalności, zarówno w zakresie składowania odpadów, jak też ich transportowania. Musi działać w zgodzie z aktualnymi zarządzeniami, w przeciwnym wypadku mogą być na nią nałożone kary pieniężne. Po drugie firma powinna posiadać flotę samochodów ciężarowych, dzięki którym możliwe jest wykonywanie zleceń oraz przewożenie wszelkiego typu odpadów, także gruzu.

Pojemnik na odpady

Autor: Maya-Anaïs Yataghène
Źródło: http://www.flickr.com

Następną sprawą jest terminowość firmy. W umowie powinien być precyzyjnie wyznaczony czas odbioru odpadów i gruzu, aby klient nie musiał tracić nerwów, ponieważ firma nie przyjechała zgodnie z ustaleniami, przez co odpady stoją przed budynkiem. Ważny jest też sposób kontaktu z firmą. Najkorzystniej jest, gdy klient sam może zadecydować czy zechce zgłaszać zlecenia mailem czy za pomocą telefonu. Każdy preferuje inny typ kontaktu, ponieważ może nie mieć czasu na przykład na wykonywanie telefonów, a maila można napisać w pierwszej wolnej chwili.

Obecnie właściwie każdy z zakładów świadczących tego rodzaju działalność ma swoją stronę internetową, na której udostępnia formularz zamówienia, jeszcze bardziej ułatwiający podjęcie współpracy. Miej też na względzie czy firma jest elastyczna i potrafi podejmować się kompleksowych, bardziej złożonych zamówień. Gdy podpisałeś umowę na dłużej, możesz spytać o sprzyjające rabaty, co znacznie zmniejszy koszty wynajmowania ekipy parającej się wywozem odpadów.

Jeżeli zaś planujesz remont, musisz zgłosić do firmy, że zechcesz wywieźć gruz gruz budowlany. W tym celu potrzebne są bowiem specjalne kontenery o większych gabarytach oraz bardziej wytrzymałych. Kontenery są zazwyczaj udostępniane na kilka dni, a gdy potrzeba nam więcej czasu na sprzątnięcie terenu, trzeba dogadać się z konkretną firmą i ustalić inne warunki współpracy. Nie zapominaj o przedstawionych poradach, a nie będziesz mieć problemów z wywozem odpadów przemysłowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*