Jakie są możliwości po ukończeniu studiów prawniczych? Jak przebiega droga zawodowa prawników?

Praca prawników cieszy się uznaniem i szacunkiem, a studia z zakresu prawa uchodzą za jedne z najbardziej skomplikowanych i najbardziej wymagających.

Studia na kierunku prawo są pięcioletnie. Jednolite studia magisterskie prowadzone są na różnych uniwersytetach, a również uczelniach prywatnych, w takich miastach jak Poznań, Lublin, Kraków, Gdańsk czy Białystok. Na jednolitych studiach magisterskich przyszli prawnicy uczą się między innymi przepisów prawa karnego i cywilnego. Zgłębiają problematykę prawa administracyjnego, międzynarodowego czy gospodarczego. Dużo miejsca w programie zajęć zajmują przedmioty powiązane z prawem formalnym. Obowiązkowe jest zaliczenie egzaminu z procedury cywilnej, postępowania karnego oraz procedury administracyjnej.

prawo

Autor: Michael Vadon
Źródło: http://www.flickr.com

Przyszli prawnicy powinni odróżniać się zdolnością zapamiętywania, a także umiejętnością logicznego myślenia, formułowania wniosków, kojarzenia faktów. Kandydaci na znawców prawa muszą nauczyć się podczas studiów wielu przepisów, a na dodatek dowiedzieć się, jak należy stosować określone artykuły i paragrafy do określonych, wybranych sytuacji, stanów faktycznych – poznaj ofertę Kancelarii Radcy Prawnego Wojciecha Knuter. Koniecznym komponentem studiów są praktyki studenckie. Doskonałym obszarem do zdobywania doświadczenia jest kancelaria radcy prawnego, adwokata, a także jednostki prokuratura czy sąd.

Magister prawa ma sporo możliwości edukacyjnego rozwoju i sporo ścieżek kariery do wyboru. Przede wszystkim ma możliwość wybrania jednej z dostępnych aplikacji prawniczych. Powinniśmy wymienić aplikację adwokacką, radcowską, komorniczą, a także sądową i prokuratorską (poprzedzone ogólną). () Aplikacja trwa średnio 3 lata i składa się z dwóch komponentów: praktyk oraz zajęć teoretycznych.

Ta oferta kremacja zwłok Wrocław jest bardzo ciekawa i jeżeli szukasz większą ilość danych na opisywaną tu kwestię, to znajdziesz je tu.

Przykładowo miejscem praktyki i odbywania aplikacji kandydata na radcę prawnego będzie kancelaria radcy prawnego. Kandydaci na sędziów i prokuratorów zgłębiają wiedzę w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. Bez względu na to, czy aplikant mieszka w Gdańsku, czy jego miejsce zamieszkania to Wrocław, musi na zajęcia zazwyczaj na miesiąc jeździć do Krakowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*