Kupiłeś yorka? Sprawdź, co ci się przyda, by zapewnić mu dobrą opiekę

Pies w domu sprawia ogrom radości. Zwłaszcza, gdy mamy swoje podwórko i w większości nasz czworonożny przyjaciel spędza czas na dworze. Jeśli wybrałeś yorka, musisz wiedzieć, w jakie akcesoria się zaopatrzyć, by opieka nad czworonogiem nie sprawiała trudności i dawała psiakowi wszystko, co jest mu niezbędne.

pies, karma

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com
Zacznijmy od bezpieczeństwa naszego yorka. Mieszkając we własnym domu może się okazać, iż piesek znalazł dziurę w siatce, zatem wybrał się na dłuższy spacer i od wielu godz. nie wraca bądź – czego z pewnością byśmy nie chcieli – zgubił się. Z tej racji gdy tylko psiak trafia do naszego domu, musimy razem z obrożą przymocować mu adresówkę, na której napiszemy dane kontaktowe oraz imię czworonoga. Adresówkę można kupić w niejednym kolorze, dopasowując ją na przykład do obroży.

Do drugiej grupy ważnych artykułów należą miski plastikowe albo metalowe, do których nałożymy naszemu czworonogowi jego ulubioną karmę. Niezbędna jest też miseczka na wodę, a aby nie mieć trudności z czystością warto jest dokupić specjalną podkładkę pod miski. Pożyteczny jest również pojemnik na suchą karmę, który długo utrzyma jej świeżość. Ponadto taki pojemnik doskonale chroni przed nie zawsze przyjemnym zapachem karmy, co dotychczas roznosiło się po całej kuchni. Większość pojemników można włożyć do zmywarek oraz mają specjalną łyżkę do wkładania karmy – pojemniki na suchą karmę. Psiakowi należy także przyszykować specjalne legowisko, np. w formie poduszki, gąbki lub legowiska – domku, rewelacyjnego dla yorków. Poczuje się w nim pewnie oraz bezpiecznie. Legowiska powinny dać się prać w pralce, by czasem móc je odświeżyć. By nasz przyjaciel ładnie wyglądał, przyda się jeszcze szczotka do czesania, a do pielęgnowania zębów – specjalna szczoteczka i pasta do ich mycia.

Pies York

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: psy, york, rasy
Nie można też zapomnieć o szamponie dla psów, jaki nie podrażnia skóry, sierść zaś jest miękka oraz błyszcząca. Akcesoria dla yorków na pewno dostaniesz w sklepie zoologicznym w twojej miejscowości, ale możesz także poszukać sklepów internetowych, w jakich szybko zapoznasz się z propozycjami pożądanych artykułów, np. wjedź na witrynę. Nie zapominaj, aby mieć na względzie jakość wykonania poszczególnych produktów, ponieważ legowisko ma być miejscem przyjemnego snu, a plastikowa miska miski dla kota nie wydzielać niebezpiecznych dla zdrowia substancji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*