Działanie biura: jak w zgodzie z obowiązującymi przepisami niszczyć dokumenty? Zobacz popularne metody

Każda firma oraz każdy urząd podczas każdego roku działania wytwarza wielką ilość przeróżnych dokumentów. Część z tych dokumentów musi być przechowywana w archiwum. Wskazać można jednak i takie dokumenty, które nie muszą być przechowywane. Wiele osób zadaje więc pytanie, jaki jest los tych dokumentów: czy mogę one trafić po prostu do kosza na śmieci, a później na wysypisko?

Zgodnie z aktualnymi w Polsce przepisami żadne dokumenty, które nie trafią do archiwum nie mogą zostać wyrzucone ogólnodostępnego do kosza na śmieci. Każda firma czy urząd przekazują powstałe u nich dokumenty do archiwum. Brakowanie dokumentów i niszczenie dokumentów sprawdź tutaj lrg niszczenie dokumentów poznań powinno być przeprowadzane wyłącznie w archiwum.

segregatory

Autor: Timm Suess
Źródło: http://www.flickr.com

Na chwilę obecną na rynku funkcjonuje spora liczba firm, które przejmują na siebie obowiązek nie tylko przechowywania dokumentów. Firmy te mają w swojej ofercie również niszczenie dokumentów. Firmy te niszczą dokumenty w specjalnie do tego celu przygotowanych urządzeniach, a firma, która zleciła ich zniszczenie otrzymuje profesjonalnie przygotowany certyfikat , który jest dowodem na wykonanie usługi. Firmy te proponują również dodatkową usługę, jaką jest brakowanie dokumentów. W ramach usługi tego rodzaju firma wyszukuje w zakładowym archiwum dokumentacji, która nie musi być już przechowywana a w związku z tym może zostać oddana do zniszczenia.

Więcej – fachowa utylizacja dokumentów

Firmy oferują właścicielom firm bez wątpienia kompleksowe usługi. W zakres świadczonych przez nie usług wchodzi również utylizacja dokumentów. Proponowana utylizacja dokumentów przez profesjonalną firmę świadczącą tego rodzaju usługi zaczyna się od odbioru dokumentów z firmy specjalistycznymi, przystosowanymi do przewozu dokumentów samochodami. Z usług tego typu firm korzystają najczęściej zaskakująco duże firmy, które wytwarzają ogromne ilości dokumentów i nie potrafią poradzić sobie z ich zniszczeniem w niewielkich, stworzonych do użytku biurowego niszczarkach.

Niszczarki przeznaczone do biur są często zbyt małe, by poradzić sobie z błyskawicznym zniszczeniem ogromnej ilości dokumentów. Nie ma więc co się dziwić, że firmy zajmujące się utylizacją dokumentacji nie narzekają na brak klientów. Bez wątpienia mogą także liczyć, że w przyszłości klientów brakować im nie będzie. Aktualnie sądzi się, że tego rodzaju firmy mają przed sobą naprawdę różową przyszłość.

Źródło artykułu: bezpieczny recykling dokumentów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*