Jak przebiega zakup towarów od chińskiego producenta ?

Chiny to olbrzymi kraj, gdzie wytwarza się właściwie wszystko. Przy taniej sile roboczej wyroby są o wiele tańsze aniżeli w pozostałych częściach świata. Wyszukanie odpowiedniego produktu, czy też grupy wyrobów jest najważniejszą cząstką biznesu importowego. Chiny są dużym dostawcą handlowym Polski w Azji pod względem wartości komunikacji handlowej łącznie, również rozmiarów importu.

Najlepszą procedurą, z punktu widzenia przedsiębiorcy z Polski na wyszukanie dostawcy z Chin jest internetowa platforma biznesowa. Portale zazwyczaj częściowo weryfikują wiarygodność producentów. Jeśli postanowiono zakupić towar od chińskiego producenta, trzeba sprawdzić czy obok propozycji widnieje symbol identyfikacyjny certyfikatu zaufania.

import z Chin

Autor: Richard Barton
Źródło: http://www.flickr.com

Import z Chin można powierzyć jednostce zewnętrznej, która za taką usługę skasuje prowizje. Dobrodziejstwem takiego podejścia jest zminimalizowanie ryzyka powiązanego z importem bezpośrednim, także pozostawienie formalności sprofilowanym podmiotom, w szczególności znającym się na lokalnym rynku chińskim. Taki podmiot zajmie się odnalezieniem dostawców, oceną, negocjacjami handlowymi, sprowadzeniem wzorów towarów, kontrolą nad dokonaniem zamówienia, kontrolą jakości, również spedycją towarów i obsługą celną.

Najłatwiejszym wyjściem rozróżnienia jednostki pośredniczące od głównych wytwórców jest przejrzenie oferty, jeśli jest duża najprawdopodobniej wówczas mamy do czynienia z pośrednikiem. Wwóz tych towarów może okazać się droższy. Plusem pośredników może być z kolei dokładniejsze przekrojowe rozeznanie w danym segmencie rynku, również wyłowienie wyrobów najlepszej formy. Na domowej stronie internetowej danego producenta należy szczególną uwagę zwrócić na certyfikaty.

Import z Chin wiąże się z odmiennymi rodzajami negocjacji (szkolenie z negocjacji warszawa) aniżeli stosowane w handlu polskim, przede wszystkim rodzaje i zasady płatności, warunki umów handlowych, jak również o wiele dłuższe terminy dostaw towarów aniżeli w przypadku zamówień składanych u krajowych kooperantów (czytaj więcej. Trudności transportowe wynikające z bariery językowej także znaczące sprzeczności w mentalności i kulturze biznesowej częstokroć są składnikiem utrudniającym rozwój biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*