Konieczny obowiązek względem urzędu skarbowego

Pierwsze kilka miesięcy nowego roku to okres, gdy w zasadzie wszyscy którzy pracują myślą o rozliczeniu z urzędem podatkowym. Ostateczny termin na złożenie swojego zeznania mija w ostatnim dniu kwietnia, jednak jeżeli jest to dzień niepracujący, to będzie przesunięty na drugiego maja. Termin ten jest nieprzekraczalny – za opóźnienie w złożeniu zeznania grożą dość poważne konsekwencje, więc nie warto się z tym spóźniać.

rozliczenie pit

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Część doradców proponuje nawet taką opcję, żeby złożyć jakiekolwiek wypełnione zeznanie, a następnie dokonać korekty, lecz tak naprawdę najlepszym wyjściem będzie wyrobienie się z terminem.

Podoba Ci się ten temat? Wejdź więc do następnego posta i dowiedź się jakie ekstra źródło (http://www.ehydrogaz.pl/akcesoria,c81,pl.html) stało się naszą motywacją. Przyjemnej lektury!

Zwłaszcza że czasu na to wcale mało nie jest, cztery miesiące wystarczyć powinny nawet dużym maruderom na załatwienie sprawy. Jeżeli ktoś nie chce albo nie potrafi samemu zająć się wypełnieniem deklaracji, to może skorzystać z pomocy profesjonalnych biur rachunkowych i księgowych – za ich pomocą pit za 2014 zostanie wypełniony szybko, bez pomyłek i w sumie za niewygórowaną opłatę – .

Jeśli nie będzie się korzystać z jakiś skomplikowanych odliczeń, to tak naprawdę z policzeniem pitu powinna sobie poradzić zdecydowana większość osób. Instrukcje dołączone do zeznań są precyzyjnie napisane, i naprawdę powinno wystarczyć je jedynie dokładnie czytać, aby wszystko odpowiednio powypełniać – zobacz sam . Dla osób pracujących na etacie najważniejszą rzeczą są pity wysłane przez

księgowość

Autor: Times Square PR
Źródło: Times Square PR

firmę, w której pracują – wystarczy kwoty z nich przepisać w odpowiednie rubryki i jedna część zostanie załatwiona.

Osoby które posiadają firmę dodatkowo muszą wypełnić część związaną z przychodami w firmie, ale przy dobrej ewidencji również nie powinno być z tym dużego problemu. W kolejnych częściach zeznania należy uzupełnić informacje o opłaconych składkach na różne ubezpieczenia, policzyć należny podatek i jeśli korzystać się zamierza z jakiś odliczeń, to uzupełnić odpowiedni formularz, gdzie wykazuje się to wszystko. Policzone zeznanie podatkowe trzeba wysłać jeszcze w kwietniu, za opóźnienia grożą surowe kary więc nie warto o tym zapomnieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*