Co to są zabiegi z wykorzystaniem komórek macierzystych? W jakim momencie warto je robić?

Rozwój medycyny jest już faktem. Ostatnimi czasy widać jak wzrasta szansa dla różnych pacjentów, którzy jeszcze niedawno nie mogli liczyć na powrót do zdrowia. Jak mówią specjaliści oraz znani lekarze, przyszłość medycyny to z pewnością medycyna regeneracyjna, to znaczy komórki macierzyste.

komórki macierzyste

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Komórki takie są najczęściej używane w medycynie sportowej jak i ortopedii. W znacznym stopniu niwelują ból oraz przywracają funkcje stawów, mięśni jak i ścięgien. Bardzo często nowe terapie, jak biologiczna lub przeciwzapalna są używane zamiast tradycyjnych metod, jak endoproteza kolana (). Czym są w ogóle komórki macierzyste? Nasze ciało zbudowane jest z ogromnej liczby różnego rodzaju komórek, jakie są odpowiedzialne za wykonywanie różnych czynności. Na przykład, komórki nefronów mogą czyścić krew jak również produkować mocz. Komórki mięśnia sercowego są odpowiedzialne za jego kurcze.Mówiąc prościej, prąd płynący przez neurony powoduje, iż może żyć i funkcjonować, myśleć, odczuwać. Każda bowiem komórka wzięła swój początek z embrionalnych komórek macierzystych, tego rodzaju komórki mają w związku z tym wielkie możliwości. Mogą się przede wszystkim rozmnażać w sposób nieograniczony. Kiedy jesteśmy w podeszłym wieku lub nasze ciało podupada na zdrowiu z powodu przeróżnych czynników (uraz, zawał, stan zapalny), komórki powoli giną. W takim momencie do akcji wchodzą komórki macierzyste (), by odbudować te niezdolne do pracy. Niestety, komórki macierzyste z biegiem lat zatracają zdolność do regeneracji.

endoproteza biodra

Dlatego tak ważna jest terapia, w jakiej używa się koncentrację komórek macierzystych, by tak zagęszczony materiał podać bardzo dokładnie i w odpowiednie miejsce.

Czy taka problematyka przyciągnęła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to dodatkowo zobacz ofertę (http://www.dentystakaniak.pl/galeria-gabinetu/), która dotyczy omawianej kwestii, zatem na pewno także Cię zainteresuje!

To – jak wspomnieliśmy wcześniej – może spowodować lepsze rezultaty niż raczej standardowe oraz powszechnie znane sposoby, jak endoproteza biodra (). Należy mieć nadzieję, że takie zabiegi staną coraz bardziej popularne i dostępne dla każdego z nas, ponieważ jak już dzisiaj można stwierdzić, przynoszą one bardzo dużo dobrego. Być może i w tej kwestii zmiany przyjdą bardzo szybko i będziemy mogli przekonać się o dobrym oddziaływaniu tego rodzaju metody szybciej aniżeli nam się wydaje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*