Jakim materiałem najbardziej korzystnie ocieplać poddasze? Co istnieje w tej kwestii do wyboru? Na co zwracać baczną uwagę?

Od lat, najbardziej powszechna do izolacji termicznej dachu jest wełna mineralna. Jednakże tego typu proporcja się zmienia, gdyż coraz częściej zadają pytania o piankę poliuretanową nanoszoną natryskową. Ażeby być w stanie spełnić swoje plany i zamieszkać pod stromym dachem, trzeba początkowo ocieplić jego połacie. Najbardziej odpowiedni jest materiał, jaki nie będzie tylko chronił tylko przed zbytnio wielką utratą ciepła, ale także będzie niepalny, dźwiękochłonny oraz wytrzymały i szczelnie wypełni przestrzeń.

budowa

Źródło: pixabay

Do plusów można także dodać to, iż jest bardzo łatwy w montażu i odpowiednio lekki. Tego rodzaju warunki spełnia wełna mineralna, jaka jest używana bardzo często. Zna ją większość osób budujących dom. Jednocześnie coraz bardziej częste jest ocieplanie pianką poliuretanową. () Tego rodzaju metoda jest coraz bardziej i częściej polecana do izolacji termicznej dachów. Dostępna jest pod postacią twardych płyt, które są używane do ocieplania połaci od zewnątrz (tzw. izolacja nakrokwiowa), lecz również jako piana nakładana natryskowo od środka. Szczególnie tego rodzaju drugi sposób jest bardzo popularny, bardzo często zwraca też uwagę inwestorów. Nas szczególnie interesuje właśnie drugi sposób – ocieplanie pianką poliuretanową to bowiem sposób przyszłościowy i bardziej pewny. (Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową) Zwłaszcza interesująca jest błyskawiczna instalacja, co oznacza, że już dwie osoby mogą wykonać około 250 metrów kwadratowych dziennej izolacji. Sposób natrysku natomiast sprawia, że w sumie nie pojawiają się ograniczenia zarządzanie ograniczeniami instalacyjne. Co najważniejsze, dzięki ponad stukrotnemu rozrostowi, taka izolacja może wypełnić każdą lukę oraz zakamarki gwarantując najwyższej próby szczelność, a ponadto maksymalną efektywność izolacji.

Pianka nie wywołuje uczulenia u ludzi i zwierząt, nie pyli. Poliuretan to substancja całkowicie obojętna chemicznie, a jednocześnie jest bezwonny oraz nietoksyczny. Materiał tego rodzaju jest z powodzeniem stosowany w przemyśle spożywczym a jednocześnie może mieć bezpośredni kontakt z żywnością. Pianka nie stapia się, choć w sieci można znaleźć fałszywe informacje w temacie jej rzekomej bardzo wysokiej palności. Pianka jest termoutwardzalna, znaczy to, że pod wpływem wysokiej temperatury nie wraca do swojej pierwotnej formy, jaką jest stan ciekły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*