W jaki sposób zaprojektować wizytówkę w programie graficznym?

W czasach społeczeństwa przedsiębiorczego większość ludzi posiada swe wizytówki. Bilet wizytowy pomaga nawiązać nam kontakt z klientem oraz jest doskonałym sposobem na zareklamowanie siebie. Jest wiele przedsiębiorstw, które oferują projektowanie oraz druk wizytówek. Co, kiedy potrzebujemy opracować własną wizytówkę osobiście? Poniżej znajdziesz kilka porad.

Wizytówka

Autor: SunnyView Dental
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze musisz pomyśleć w jaki sposób twoja wizytówka ma wyglądać. Najodpowiedniej narysować mały szkic na papierze. Dobrze jest wziąć pod uwagę rozmiar wizytówek (muszą być one nie zbyt małe i nie zbyt duże – najpoprawniej około 5cm x 9cm. Wtedy wizytówka będzie wyrazista oraz przejrzysta). Weź pod uwagę również co na takiej wizytówce winno się znaleźć. Standardowo jest to nazwa firmy na górze, pod nią imię nazwisko a także telefon przedsiębiorcy (ewentualnie fax a także adres e-mail). Na wizytówce możesz napomknąć krótko czym jednostka się trudni (np. wizytówki taxi). Taki zabieg pomoże w szybkiej identyfikacji firmy, ponieważ sama nazwa nie zawsze wskazuje na to, czym firma się trudni.

Kiedy masz już gotowy projekt na kartce papieru, czas przystąpić do roboty. W programie graficznym odszukaj Plik -> Nowy. W rozmiarach pliku wpisz typowy wymiar wizytówki. W ten sposób powstałemu nowemu plikowi nadajemy kolor (wybieramy z zakładki Próbki).

Kliknij bez obaw tu a stwierdzisz, że w najświeższym źródle (http://www.questfe.pl/biznes-english/) zaprezentowano niezwykle intrygujące materiały. One także są pasjonujące.

Wizytówce możemy nadać też fakturę korzystając z kolejnej zakładki Style ( dostępna nieopodal zakładki Próbki). Miej na uwadze, żeby nie zamieszczać na wizytówce natłoku danych- zamieszczaj wyłącznie rzeczy najistotniejsze. Po skończonej pracy nad warstwą kolorystyczną musimy dołożyć tekst. (dla przykładu wizytówka adwokat). Narzędzie obsługujące dodawanie tekstu znajduje się w palecie narzędzi z lewej strony. Można manipulować czcionkę, barwą czcionki w dowolny sposób zależnie od naszych priorytetów.

Jeśli potrzebujesz wydrukować własną wizytówkę, pamiętaj, iż najlepiej, aby po drugiej stronie biletu wizytowego zostawić puste pole bez napisu (wypełnione wyłącznie kolorem). Natłok wpisów może czynić złe wrażenie. Wizytówki wydrukuj na papierze o wysokiej gramaturze – będą w wyższym stopniu wygodne w użytkowaniu. Ważne jest, aby nie dodawać nazbyt wielu efektów graficznych, jako że może to odciągać uwagę od faktycznego przekazu wizytówki. A jeśli pragniesz oddać cały proces fachowcom, wybierz wizytówek dla adowokatów i nie tylko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*