Meble do łazienki – jakie będą najlepsze?

Łazienka to pomieszczenie, w którym spędzamy sporo czasu. Dbamy tam o swój wygląd, relaksujemy się po trudnym dniu i znajdujemy czas dla samego siebie. Istotne jest, aby łazienka była odpowiednio urządzona – to niewielkie zwykle pomieszczenie trzeba zaprojektować w taki sposób, by użytkowanie go było wygodne oraz przyjemne. Prawidłowo dopasowane meble uzupełnią wystrój oraz ułatwią utrzymanie w łazience porządku.

umywalka

Autor: Marmorin Studio Design
Źródło: Marmorin Studio Design
Zanim nabędziemy meble łazienkowe musimy zastanowić się, jakie części wyposażenia są w łazience konieczne, ile zabiorą przestrzeni i ile w rzeczywistości zostanie nam miejsca na szafki oraz półki.

Czy poszukujesz nowych danych na prezentowany wątek? Jeśli tak, to przenieś się do źródła, na którym znajdziesz atrakcyjne wiadomości, które zapadną Ci w pamięć na długo.

Nie zapominajmy, iż żeby korzystanie z mebli było w pełni komfortowe, szuflady i drzwiczki muszą otwierać się swobodnie do samego końca, niezbędny jest zatem pewien zapas wolnego miejsca w ich pobliżu – meble do łazienki.

Jeżeli nie ma możliwości, aby w łazience postawić wolnostojące szafki, zawsze można zdecydować się na praktyczne rozwiązania, dedykowane szczególnie do ciasnych pomieszczeń. Hitem są szafki pod umywalkę, które pozwalają użyć przestrzeń z pozoru nie do zagospodarowania – przejdź na stronę. Współczesne umywalki mogą być przytwierdzane na specjalnym blacie (wówczas zdobywamy dodatkową przestrzeń na przybory toaletowe) lub wolnowiszące, ale nie wymagają montażu rozbudowanego systemu syfonów i rur, dzięki czemu przestrzeń pod umywalką wspaniale nadaje się na umieszczenie tam wąskiej szafki z półkami, lub systemu szuflad.

Meble łazienkowe to jednak coś więcej niż szafki pod umywalkę – jeśli brakuje nam miejsca, aby ustawić meble na posadzce, wybierzmy szafki, które można zamontować na ścianie. Dzięki takiemu rozwiązaniu otrzymujemy dodatkową przestrzeń na przechowywanie chemii gospodarczej albo ręczników, nie ograniczając sobie swobody ruchów. Sporo wiszących szafek łazienkowych posiada lustro w drzwiczkach, nie trzeba więc kłopotać się, gdzie powiesimy lustro, skoro w jego miejscu zawiśnie szafka.

Zanim nabędziemy meble do łazienki, rozważmy, jak dużo przedmiotów chcemy trzymać w łazience i dobierzmy pojemność szafek do naszych potrzeb. Zwróćmy też uwagę na to, by meble były wykonane solidnie, z materiałów, wytrzymałych na wilgoć. Dzięki temu przez długi czas będziemy mogli cieszyć się przestronnymi, praktycznymi i atrakcyjnymi wizualnie meblami łazienkowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*