Jakie formalności i dokumenty będą do załatwienia podczas kupna swojego mieszkania.

W czasie kupna mieszkania niestety nie obejdzie się bez konieczności załatwienia kilku formalności. Nawet kupujący za gotówkę przykładowo będą się musieli pojawić u notariusza, a także dokładnie sprawdzić stan prawny lokalu, w spółdzielni czy wspólnocie mieszkańców.

rzeczoznawca majątkowy kraków

Autor: i Hub
Źródło: http://www.flickr.com
A jeżeli zakup będzie na kredyt, to do tego jeszcze dojdzie wszystko, co się będzie wiązać z przyznaniem takiego kredytu, a jest tego naprawdę sporo. Przede wszystkim trzeba się będzie pochwalić swoimi zarobkami, które bank dokładnie zweryfikuje i na ich podstawie wyznaczy zdolność kredytową. Zapewne będzie też badana wcześniejsza historia kredytowa w celu ocenienia rzetelności starającego (wybierany operat szacunkowy Kraków). Wreszcie trzeba wypełnić wniosek o przyznanie kredytu, najlepiej z podpisaną już umową przedwstępną.
Kolejny krok to zebranie dokumentacji związanej z kupowanym lokalem, tu przede wszystkim potrzebny jest odpowiedni operat szacunkowy Kraków. Operat jest formalnym dokumentem który potwierdza faktyczną wartość nieruchomości która jest przedmiotem transakcji. Wykonać go może jedynie rzeczoznawca majątkowy Kraków, mający do tego niezbędne uprawnienia ( na rzeczoznawcy.net.pl). W wielu przypadkach banki proponują swoich własnych rzeczoznawców, którzy potrzebny operat mogą wykonać, rzecz jasna można również skorzystać z pomocy kogoś własnego.

Nieruchomość musi być przed zakupem jeszcze dokładnie zweryfikowana pod kątem jakiś wpisanych do ksiąg wieczystych zabezpieczeń i wierzytelności.

Równie zajmujący post przedstawiany jest tutaj, zatem odwiedź witrynę rozwody bydgoszcz i sprawdź, jakie informacje tam przeczytasz. One także Cię zainteresują!

Tym powinien się zająć notariusz, lecz warto wcześniej samodzielnie też się temu przyglądnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*