W jaki sposób kupić opony, które okażą się wysokiej jakości, a jednocześnie nie będą zbyt drogie?

Aby kupić dobre opony do naszego pojazdu dobrze jest poznać nie jedynie wyniki testów, lecz także wiedzieć, gdzie kupić gumy, by zbytnio nie przepłacić. Wielu kierowców w celu oszczędności wiosną nie wymienia opon na letnie, dlatego też przez cały rok jeździ na “zimówkach”. To nie jest za dobry pomysł, gdyż tak naprawdę da się jeździć na oponach zimowych przez cały rok, ale sporo z nich źle odprowadza wodę oraz ma słabą przyczepność na mokrej nawierzchni.

Opony

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Jeśli więc ktoś nie ma opon letnich albo też całorocznych, trzeba je kupić, ale za dobrą cenę. Gdy nie stać nas na najlepszej klasy opony, to lepiej sprawdzić, czy nie można by użyć do auta opon w tańszym rozmiarze. Czasami niewielka zmiana jednego parametru zmniejsza cenę opony aż o trzydzieści lub więcej procent. Tak się dzieje jeśli chodzi rozmiary, które są charakterystyczne dla bardziej wiekowych aut, których ogumienie było dawniej normalne, natomiast aktualnie jest już nietypowe. Jeśli mowa o kosztach, to na pewno przewaga sklepów online nie jest aż w taki sposób znacząca jak dawniej. Mało tego, zdarza się, iż niekiedy sklepy oferują towar, jakie nie są już na stanie. Dotyczy to dostawców, którzy nie oferują płatności on-line. Następuje w związku z tym taka sytuacja, iż wchodzimy na stronę i zamawiamy opony, a po chwili dzwoni do nas sprzedawca i mówi, iż naszych opon już nie ma, lecz możemy zakupić innego typu. Jeśli zaś chodzi o sklepy stacjonarne, to najczęściej od razu na miejscu można załatwić sprawę montażu, jak również można zostawić stare ogumienie. Rzeczywiście, oferta opon oferowana w sklepie jest zawsze bardziej ograniczona niż ta dostępna w sklepach w sieci, do tego potrzebny towar można zamówić oraz liczyć przy tym, na profesjonalną poradę sprzedającego.

samochód

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Zakupując nowe opony, czy to w warsztacie z ogumieniem czy internecie, na pewno natkniemy się na nalepki energetyczne. Identyczne znajdujemy na różnego rodzaju sprzętach, jak pralki albo lodówki. Takie informacje są obowiązkiem producentów, natomiast ich wzór taki sam i niezależny od producenta. Co należy jednak wiedzieć, to jak porównujemy opony tylko na podstawie etykiet, to można kupić produkt niepozbawiony wad, ponieważ etykiety druk etykiet wrocław czasami nie podają całej prawy o oponach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*