Ochrona drewna jest niesłychanie uciążliwa, ponieważ zagraża mu mnóstwo niełatwych do usunięcia robaków.

Drewno jest bardzo powszechnym materiałem, jednakże zagrażają mu robaki, które mogą je zdewastować. Te stworzenia z reguły drążą w deskach tunele, co sprawia, iż staje się ono mniej wytrzymałe oraz po prostu nieładne. Doskonałym rozwiązaniem w takim przypadku jest zastosowanie specjalnych preparatów.

szkodniki jak np. spuszczela

Autor: Ratmar
Źródło: http://ratmar.com/
Powszechnymi owadami, które rujnują deski są na przykład: spuszczel pospolity czy rytel pospolity. Drążą one korytarze w deskach i powodują wyjątkowo ogromne szkody, na przykład w budynkach zabytkowych. Dlatego trzeba je bezwarunkowo usuwać. Jeżeli chodzi o zwalczanie spuszczela to jest to bardzo skomplikowane zadanie. Szkodnik ten potrafi przyczynić się do zniszczenia całej konstrukcji. Jeżeli drzewo jest jeszcze w tartaku, to da się usunąć go mechanicznie, jednakże w postawionym budynku nie da się tego uczynić. Należy zatem odpowiednio zabezpieczyć drewno, zanim się je użyje. Z pewnością unikniemy dzięki temu mnóstwa kłopotów.

Jeśli jednak pozwolimy na to, żeby owady zrobiły kanały w drewnie, to powinniśmy jak najprędzej je zapchać, wstrzykując w nie odpowiednie substancje chemiczne.

Interesujesz się owym zagadnieniem? Czytaj zatem dalej księgowy amazon o tym wątku w nowym tekście, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Sądzimy, że Ci się podoba.

Niezwykle ważne jest również to, by nie dopuścić do pojawienia się larw w drewnie. W przeciwnym wypadku prędko może dojść do katastrofy. To wszystko sprawia, iż zwalczanie spuszczela i innych robaków staje się tak skomplikowane. Bezwzględnie idealnym rozwiązaniem jest odpowiednia konserwacja desek przed użyciem – sprawi to, iż być może robaki w ogóle się nie zalęgną – przeskocz do ratmar.com.

Warto także mieć w pamięci, by właściwie uszczelnić deski oraz w każdym roku patrzeć, czy nie pojawiają się nowe kanaliki – .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*