Czy druk rzeczywiście przestaje istnieć. Chociaż mówi tak wielu, powinniśmy stwierdzić, że to nie do końca słuszne stwierdzenie. Dlaczego?

Twierdzi się, iż stanie się to już niedługo, iż faktycznie już się to dzieje. Przyjdzie więc taki dzień, iż książki drukowane zanikną z rzeczywistości, a wszystko będzie cyfrowe. Być może tak będzie na razie się jednakże wydaje, że chociaż ludzie mało czytają to można zaliczyć do tego ogólne czytelnictwo. Nie chodzi tylko o książki, lecz o samą kulturę czytania.

Drukarnia

Autor: David J
Źródło: http://www.flickr.com
Z drugiej jednak strony, usługi drukarskie rozwijają się bardzo dobrze i nic nie wskazuje na błyskawiczny koniec tej dyscypliny, zobacz Studio. Po prostu na wielu etapach życia każdy z nas potrzebuje takich usług, więc nie możemy powiedzieć, że druk przestaje istnieć. To byłoby zbyt duże nadużycie.

Być może w innych, bardziej niż Polska rozwiniętych państwach, tendencja ta jest bardziej widoczna. Jednak, w naszych miastach, dużych, mniejszych, lecz przede wszystkim średnich jak drukarnia bielsko biała, co rusz możemy spotkać ofertę tego typu usług. Jak przeanalizujemy na rozwój naszego rynku to dojdziemy do wniosku, że nie jest to jakaś dziwaczna okoliczność, gdyż wiele firm nieustannie i regularnie korzysta z takich usług. Czy wtedy, kiedy są niezbędne materiały szkoleniowe i konferencyjne, czy wtedy, gdy organizowana jest rekrutacja, a może po prostu organizowana jest jakaś kampania promocyjna

W każdym z takich momentów nie obejdzie się bez odpowiednich materiałów drukowanych. W takich okolicznościach druk drukarnia etykiet samoprzylepnych bielsko to punkt, w którym możemy dostać takie materiały. To miejsce, w którym, czyli drukarnia bielsko, w jakim zostaną dla nas przygtowane materiały papierowe każdego rodzaju. A jak wygląda sytuacja związana z książkami? Już wielu znawców wieszczył, iż to koniec tradycyjnej książki, że nie da jej się obronić, gdyż nadchodzi era książki cyfrowej. Jak pokazują przyzwyczajenia ludzi, to faktycznie owszem cyfrowo czytamy coraz więcej, jednocześnie jednakże nie możemy wyobrazić sobie życia bez tradycyjnej książki. Takie życie straciłoby smak. Niektórzy się obawiają, że tak się stanie, ale to raczej nierealne. Przykładem mogą być winyle. Choć są niezwykle stare i każdy obecnie korzysta z formatów cyfrowych.

To tylko pokazuje, że być może kiedyś nastanie taki czas, że książka będzie w zupełnym odwrocie, nie oznacza to jednak, że definitywnie zaginie. Będzie studiowana przez te osoby, które tego rzeczywiście pragną, zaś obowiązującym formatem będzie format cyfrowy. Tak jak to obecnie dziś z muzyką. To może i bardziej wygodne i każdy z nas będzie w stanie z tego korzystać, ale nic nie zastąpi tradycyjnego czytania, takiego niezwykłego momentu z książką w ręku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*