Prestiż, ponadprzeciętne pensje i niezbyt dobry odbiór społeczny. Dobre i złe strony pracy prawnika.

Prawo jest dziedziną życia, która w ogromnej większości ludzi wzbudza niejednoznaczne uczucia. Odpowiada za to parę faktorów. Pierwszym z nich jest sposób oceniania jurystów przez ludzi. Już sam początek kariery zawodowej przyszłych obrońców, oskarżycieli oraz sędziów bywa przeróżnie oceniany. Z jednej strony studia na prawie uważane są za najżmudniejsze, a jednocześnie za najbardziej prestiżowe. Licealiści, chcący wykonywać zawody związane z prawem już od pierwszych miesięcy nauki koncentrują się przede wszystkim na tych przedmiotach egzaminu dojrzałości, które umożliwiają udział w procesie rekrutacyjnej na ten kierunek.

adwokat

Autor: Kevin Napper
Źródło: http://www.flickr.com
Jego popularność ma swoje źródło prawdopodobnie w przeświadczeniu o wysokiej pozycji społecznej prawników i ich zawrotnych płacach.

Z przyjemnością zalecamy te informacje (https://www.metfix.com.pl/jak-zmierzyc-gwint-calowy/) do przejrzenia. Znajduje się tu dużo cennych porad, które warto wykorzystać w swoim życiu.

Wyobrażenie pewnej intratnej posady oraz bezpiecznej i dostatniej przyszłości jest w stanie skłonić każdego nastolatka do kucia dat, pojęć politycznych oraz kwestii związanych z pełnieniem ról publicznych. Z drugiej strony mamy także nieprzychylne stereotypy dotyczące słuchaczy Wydziału Prawa – kancelarie Knuter. Twierdzi się między innymi, że są oni nadęci, spięci i niezbyt rozrywkowi. Inną wadą, którą przypisuje im opinia publiczna, jest nieustanne podkreślanie przynależności do elitarnego grona przyszłyszych prawników i momentalne informowanie o tym każdej nowo poznanej osoby. () Prócz tego mnóstwo ludzi uważa, że dostanie się na Prawo jest możliwe tylko dzięki odpowiednim koneksjom.

student prawa

Autor: mosaic36
Źródło: http://www.flickr.com
Króluje powszechne przekonanie, że to protekcja rodziny i przyjaciół jest gwarancją zwycięstwa podczas naboru na ten popularny kierunek. Podobne insynuacje wytaczane są przy okazji egzaminów wstępnych na aplikantury dla absolwentów prawa. Z góry zakłada się, że kancelaria, która przyjęła na praktykę świeżo upieczonego magistra, czyni to pod wpływem nacisków jego ustosunkowanych bliskich. Niestety każdy prawnik, radca prawny czy adwokat będzie musiał zawalczyć z tymi krzywdzącymi stereotypami i przekonaniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*